Instalacje Gazowe

 

Rodzaje zbiorników stosowanych w instalacjach gazowych

  • Zbiornik walcowy.
  • Zbiornik toroidalny wewnętrzny.
  • Zbiornik toroidalny zewnętrzny.

 

Ogólne wymagania techniczne dla systemów gazowych montowanych przez firmę AutoChampion

 

a) charakterystyki działania

Systemy zasilania gazem propan-butan (LPG) Detec Basic, Detec Super oraz sekwencyjny wtrysk gazu Gas Tech 500 S są w pełni kompatybilne z Państwa samochodem, a co za tym idzie z układami elektrycznymi i elektronicznymi samochodu! Instalacje nie wywołują żadnych zakłóceń elektromagnetycznych w instalacji elektrycznej pojazdu. Posiadają atest homologacyjny kompatybilności elektrostatycznej E2010R-02-1316.

Wartość nominalnego napięcia zasilania: 12V

Zakres dopuszczalnego napięcia zasilania: 10V ÷ 16V

Maksymalna wartość pobierania prądu 3.65A

Dopuszczalny zakres temperatury otoczenia: -40oC do +120oC

 

b) osiągi w normalnych warunkach działania:

   czyste spaliny, zgodne z normą spalin właściwą dla pojazdu, w którym montowany jest system alternatywnego zasilania gazowego,

   dłuższa żywotność dzięki olejowi silnikowemu (nie rozcieńcza go benzyna, przez co dłużej zachowuje swe właściwości),dłuższą żywotność silnika dzięobecnoścdo 10% niższa moc, która powoduje do 3% straty maksymalnej szybkości,

   nieznaczny wzrost zużycia paliwa do 10% więcej (w sensie objętości) w porównaniu do benzyny.

 

c) skrajne warunki zewnętrzne:

   Dopuszczalny zakres temperatury otoczenia: -40oC do +120oC

   Zakres dopuszczalnego napięcia zasilania: 10V ÷ 16V

Pozostałe czynniki nie mają wpływu na działanie systemu.

 

Typy instalacji gazowych ofertowe przez firmę AutoChampion

 

1. Instalacje gazowe II generacji

Systemy powyższe przeznaczone są do montażu w samochodach z jedno i wielopunktowym wtryskiem benzyny, wyposażonych w metalowy kolektor ssący oraz pozbawionych systemu OBD II. Do pojazdów tych zaliczyć można większość aut produktowych w latach 1990-1998.

Systemy gazowe oferowane do powyższych samochodów charakteryzują się znacznym zaawansowaniem technicznym jednakże nie są to układy tak precyzyjne jak systemy sekwencyjnego wtrysku gazu.

W związku z tym, że pojazdy produkowane w latach 1990-1998 w większości wyposażone były w wielopunktowy wtrysk paliwa, katalizator oraz sondę lambda systemy gazowe montowane do tych aut wyposażone muszą być w elektroniczną jednostkę sterującą /ECU/ tzn. komputer gazowy chroniący pojazd przed trwałymi uszkodzeniami.

Montaż instalacji gazowych bez komputera sterującego w pojazdach z katalizatorem spowodować może uszkodzenie katalizatora pojazdu oraz uszkodzenie głowicy silnika pojazdu poprzez wypalenie się gniazd zaworowych w głowicy na wskutek dostarczania do silnika niewłaściwej mieszanki gazowo-powietrznej.

Powstałe uszkodzenia mają charakter trwały i powodują znaczące koszty remontu.

W związku z powyższym zaleca się stosowanie tylko markowych produktów tzn. niektóre z oferowanych na rynku systemów gazowych wyposażone są w śrubę regulacyjną umieszczoną na silniku krokowym, a co za tym idzie regulacja składu mieszanki gazowo-powietrznej odbywa się ręcznie, a komputer stanowi tu jedynie atrapę elektroniki.

 

Firma nasza proponuje dwa alternatywne rozwiązania w zakresie systemów II generacji.

 

Do systemów tych zaliczyć można system Detec Basic oraz Detec Super, które od konkurencyjnych systemów zasilania gazowego tej klasy odróżnia:

- aluminiowa obudowa , chroniąca systemy przed zakłóceniami elektrostatycznymi / konkurencyjne systemy posiadają obudowę plastikowa/

- nowoczesny system autokalibracji opracowany przez grupę inżynierów z Politechniki Lubelskiej

- markowe podzespoły, naszymi dostawcami są: Motorola, Sonceboz oraz inne renomowane firmy produkujące elementy dla wielu producentów samochodowych

- w standardzie zawarty jest sensor wyświetlający na centralce ilość gazu znajdującego się w zbiorniku.

Marki

l05.jpg
l08.jpg
l17.jpg
l06.jpg
l15.jpg
l01.jpg
l16.jpg
l07.jpg
l13.jpg
l12.jpg
l11.jpg
l03.jpg
l18.jpg
l04.jpg
l09.jpg
l14.jpg
l02.jpg
l10.jpg
08-110 Siedlce, ul. Brzeska 123 tel. kom. 0 606 651 584  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firma AutoChampion powstała w 1996 roku. Specjalizujemy się w montażu instalacji gazowych, mechanice samochodowej oraz sprzedaży części i akcesoriów samochodowych.

POLECAMY